Porto

Najpopularniejsze festiwale w Portugalii

Portugalia słynie z tętniącej życiem sceny muzycznej i licznych festiwali odbywających się przez cały rok. Od hucznych imprez tanecznych po kameralne koncerty folkowe, każdy znajdzie coś dla siebie. W tym artykule przedstawimy Wam kilka najpopularniejszych festiwali w Portugalii, które z pewnością warto odwiedzić.

NOS Alive (Lizbona, lipiec)

NOS Alive to jeden z największych i najbardziej znanych festiwali muzycznych w Europie. Co roku na jego scenach występują światowej sławy gwiazdy rocka, popu, elektroniki i hip-hopu. Festiwal odbywa się w Altis Arena w Lizbonie i przyciąga tysiące fanów muzyki z całego świata.

Oprócz koncertów, na NOS Alive można również znaleźć strefy chillout, food trucki z pysznym jedzeniem, a także różnego rodzaju stoiska i atrakcje. Festiwal słynie ze swojej wyjątkowej atmosfery i niezapomnianych wrażeń.

Festa da Música (Lizbona, wrzesień)

Festa da Música to bezpłatny festiwal muzyczny odbywający się w Lizbonie w pierwszy i drugi weekend września. Podczas festiwalu ulice miasta wypełniają się muzykami grającymi na różnych instrumentach. Można usłyszeć fado, jazz, rock, folk i wiele innych gatunków muzycznych.

Festa da Música to doskonała okazja, aby poznać portugalską scenę muzyczną i poczuć atmosferę tego tętniącego życiem miasta. Festiwal jest również świetnym miejscem na spotkanie z przyjaciółmi i spróbowanie lokalnych potraw.

São João (Porto, Lizbona i inne miasta, czerwiec)

São João to święto narodowe obchodzone w Portugalii 24 czerwca. Najhuczniejsze obchody odbywają się w Porto i Lizbonie, gdzie ulice wypełniają się ludźmi bawiącymi się do białego rana. Podczas festiwalu można zobaczyć kolorowe parady, spróbować tradycyjnych potraw, a także wziąć udział w licznych konkursach i zabawach.

Nieodłącznym elementem festiwalu São João są plastikowe młotki, którymi ludzie uderzają się nawzajem po głowach. Podczas imprezy je się również sardynki z grilla i pije wino vinho verde. São João to wyjątkowe i niezapomniane święto, które pozwala poznać portugalską kulturę i tradycję.

Rock in Rio Lisboa (Lizbona, czerwiec-lipiec)

Rock in Rio Lisboa to jeden z największych festiwali rockowych na świecie. Co roku na jego scenach występują legendarne gwiazdy rocka, a także obiecujący nowicjusze. Festiwal odbywa się w Parque da Bela Vista w Lizbonie i przyciąga tysiące fanów muzyki rockowej z całego świata.

Oprócz koncertów, na Rock in Rio Lisboa można również znaleźć strefy chillout, food trucki z pysznym jedzeniem, a także różnego rodzaju stoiska i atrakcje. Festiwal słynie ze swojej wyjątkowej atmosfery i niezapomnianych wrażeń.

Super Bock Super Rock (Lizbona, lipiec)

Super Bock Super Rock to kolejny popularny festiwal muzyczny odbywający się w Lizbonie. Na jego scenach występują gwiazdy rocka, popu, elektroniki i hip-hopu. Festiwal odbywa się w Altis Arena i przyciąga tysiące fanów muzyki z całego świata.

Oprócz koncertów, na Super Bock Super Rock można również znaleźć strefy chillout, food trucki z pysznym jedzeniem, a także różnego rodzaju stoiska i atrakcje. Festiwal słynie ze swojej wyjątkowej atmosfery i niezapomnianych wrażeń.

To tylko kilka z najpopularniejszych festiwali w Portugalii. Każdego roku odbywa się w tym kraju wiele innych imprez muzycznych, kulturalnych i sportowych. Jeśli planujesz podróż do Portugalii, koniecznie sprawdź, jakie festiwale odbywają się w tym czasie. Gwarantujemy, że znajdziesz coś dla siebie i będziesz mógł poczuć na własnej skórze wyjątkową atmosferę portugalskich festiwali.